Blog

Надійна фіксація плит утеплювача

Нанесення клейового розчину на плити утеплювача здійснюється трьома способами:

  • 1. Суцільний спосіб: По всій поверхні плит утеплювача на відстані 10 – 15мм від країв плит, клей наносять на всю поверхню плити зубчатим шпателем з розміром зуба 10х10мм і вирівнюють (нерівності до 3мм). Перед нанесенням основного шару клейової суміші на утеплювач необхідно поверхню плити проґрунтувати цією ж клейовою сумішшю. Для мінераловатних плит застосовується тільки суцільний спосіб кріплення до основи.
  • 2.Смуговий спосіб: Розчинну суміш наносять у вигляді смуг на відстані 20мм від країв плити утеплювача (пінополістирольні плити) по всьому її периметру, а потім посередині (нерівності до 5мм). Смуги нанесені по периметру, повинні бути з розривами, щоб при приклеюванні плити не утворювались «повітряні пробки».
  • 3.Комбінований (маячковий) спосіб: Клейовий розчин наносять на поверхню плит утеплювача (пінополістирольні плити) по всьому її периметру смугами шириною 50-80мм і товщиною 5-10мм, на відстані 20мм від її країв, а посередині плит в двох, чотирьох місцях шльопки-маячки розміром 150-180мм. Смуги повинні бути з розривами, щоб при приклеюванні плити не утворювались «повітряні пробки».

 

Надійна фіксація плит утеплювача з застосуванням клея из каталогу “Тібілит”(пінополістирол, мінераловата товщиною до 100мм)

Щоб уникнути відшарування, здуття плит утеплювача необхідно дотримуватися всіх рекомендацій виробника. Забороняється використовувати для влаштування армуючого шару.

 

На кутах плити повинні укладатися з розбіжкою швів і перев’язкою плит. На рядовій поверхні плити повинні укладатися з розбіжкою швів.

Стики плит, що обрамляють віконні або дверні блоки, не повинні співпадати з осями бокових граней цих блоків, відстань між ними повинна становити не менш 100мм.

Рекомендований товар

 

Term-Fix 33

Короткий опис Переваги
 

Клей для  пінополістиролу

та мінеральної вати для

багатоповерхового

будівництва

Утеплення фасадів

будинків та споруд

  • Пластичний
  • Висока фіксуюча здатність
  • Адгезія до основи 1МПа
  • Час робіт min 2год.
  • Виконання робіт +5°С до 30°С
  • Водо-морозостійкий (75циклів)

 

10 корисних порад від майстра.

1. Основа повинна бути міцною, прогрунтованою, очищеною від пилу і шарів,які знижують «адгезію» та витримати після ґрунтування 2-4 години.

2. Клейова суміш замішується згідно технічних рекомендацій виробника.

3. Клей повинен настоятися протягом 5 хвилин і повторно перемішатися.

4. Плити повинні встановлюватись в шаховому порядку (з перев’язкою).

5.Механічне кріплення плит утеплювача дюбелями виконують через три доби після приклеювання.

6. Максимальна товщина клейового шару не повинна перевищувати 20мм.

7.При виконанні робіт, фасад необхідно захищати від вологи тапрямих сонячних променів.

8. В залежності від висотності будівлі, кількість дюбелів для кріплення пінополістирольних плит може бути 6-8шт/м2, для мінераловатних 6-10шт/м2.

9. Не допускається потрапляння клейової суміші між швами плит утеплювача.

10.Улаштування армуючого шару виконують клейовою сумішшю «АРМ» не раніше ніж через три доби після приклеювання утеплювача.

Leave a comment